Baymak Yoğuşmalı Kaskad Sistemleri

MERKEZİ ISITMADA AVANTAJLI ÇÖZÜM YOĞUŞMALI KASKAD SİSTEMLERİNİN ÖNEMİ NEDİR?

5627 sayılı Enerji Verimliliği Kanunu kapsamında hazırlanan ve son günlerde basında oldukça yer bulan “Binalarda Enerji Performansı Yönetmeliği” gereğince, yeni yapılan 1000m2’nin üzerindeki binalarda merkezi ısıtma sistemi kullanımı zorunlu hale gelecek. Isıtma – Soğutma sektörünün öncü kuruluşlarından Baymak Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Murat Akdoğan konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Yapılan araştırmalar gösteriyorki bu yönetmelik çerçevesinde, gereken karbondioksit emisyonu gerekse enerji verimliliği açısından avantajlı sistem Yoğuşmalı Kaskad Sistemleridir.” ifadelerinde bulundu.

PAHALI ENERJİYE KARŞI BAYMAK!

Uzun süredir “pahalı enerjiye karşı baymak” ve “Daha temiz bir doğa için” yaklaşımıyla çalışmalarını sürdüren BAYMAK, geçtiğimiz yıl Avrupa’ya 15 bin adet kazan ihraç etti. Enerji tasarrufu sağlayan, ileri teknoloji ürünü 3 geçişli düşük sıcaklık kazanlarıda üreten BAYMAK, dünyanın dört bir yanında bulunan, 50 ülkeye ihracat gerçekleştiriliyor. BAYMAK yetkilileri, geleneksel merkezi sistemler yerine gelişmiş teknolojiye sahip kaskad sistemlerinin kullanımının teşviki ile yürürlüğe girenn yasanın ülke menfatlerine katkısının daha yüksek olacağı görüşündeler.

NEDEN KASKAD SİSTEMİ?

Bireysel ısıtma sisteminde baca gazı sıcaklığı 130*C iken merkezi ısıtma sistemlerinde baca gazı 190-210*C olarak atmosfere atılmaktadır. Bu da doğalgaz yakarak elde ettiğimiz ısının ciddi bir kısmının kaybedildiği gerçeğidir. Bunun yanında merkezi ısıtmada karşımıza çıkan bir diğer seçenek yoğuşmalı kaskad sistemleridir. Yoğuşmalı kombi gibi çalışan bu cihazların baca gazı sıcaklığı 55* dir. Atık gaz sıcaklıkları karşılaştırıldığında merkezi ısıtmada yoğuşmalı kaskad sistemleri çok daha verimli ve çevrecidir.Ayrıca gelişen teknoloji sayesinde kaskad sistemlerinde tüketilen doğalgaz oranının dairelere göre belirlenmesi ve tüketilen gaz kadar fatura ödenmesi mümkün olmaktadır.

Yoğuşmalı kaskad ürünlerimizin fiyatlarını eticaret sitemiz olan www.eyuboglukombi.com‘dan da inceleyebilir ve siparişinizi online olarak verebilrisiniz.

KAZAN MERKEZİ WEB SİTEMİZ

www.kazanmerkezi.com

Web Sitelerimiz:

1 Yorum

  1. zonguldak/alaplı ilçesinde dalyan apart manları yöneticisiyim.
    apartmanımız kaskad sistemiyle ısınmaktadır.Size bir sorum olacak
    kaskad sistemlerinde oda termostadı varmı varsa bizim sisteme uyumlu termostat han gisidir.
    diş hava sensörünün sağlıksız olduğu kanmısındayım sizden istediğim oda termostad verilerine göre çalişan bir sistem olamaz mı saolun yardımcı olmanız dileğiyle

Aşağıdakİ FORMdan İstek veya Görüş BİLDİREBİLİRSİNİZ...